klientsoukromá osoba
projekt2011 - 2012
realizace2012
dodavatelS-projekt Praha s.r.o.

Rodinný dům v ulici U Boroviček byl vystaven ve 30. letech 20 století. Má dvě nadzemní podlaží, jedno podzemní a obytné podkroví. Na každém nadzemním podlaží je jeden byt. Do doby zpracování tohoto návrhu neprošel dům žádnými zásadními stavebními úpravami.

Zděná stavba obdélného půdorysu se vstupní zasklenou verandou měla fasádu provedenou z břizolitové omítky s charakteristickým horizontálním členěním a byla zastřešena polovalbovou střechou s keramickou krytinou. Sokl stavby byl proveden z lícového zdiva. Smyslem návrhu byla kompletní renovace vnějších fasád včetně provedení zateplení základní hmoty domu, které je řešeno tak, aby architektonický charakter objektu zůstal věrný původnímu vzhledu. Dveře a zasklení verandy bylo vyměněno. Barevnost fasády byla přizpůsobena okolní zástavbě v decentních světlých odstínech s drobným zvýrazněním rámů kolem oken.

Hlavní stavební úpravy uvnitř objektu se týkaly přestavby podkrovního bytu, který je přizpůsoben současným požadavkům na bydlení. Původní stav dispozice odpovídal typologii bytu 2+1, návrhem byl upraven na 3+KK. Z hlediska funkčního byl v rámci rekonstrukce podkroví navržen nový střešní vikýř na západní fasádě. Ten pomáhá navýšit užitnou plochu bytu. Kompletní proměnou prošel i byt ve 2.NP, kde nevyhovující uspořádání dispozice bylo upraveno tak, aby vznikla samostatná koupelna s WC a samostatná funkční kuchyň.

Návrh interiéru řešil od konceptu dispozice uspořádání obývacího pokoje, ložnice a koupelny včetně volby barevnosti, materiálů, návrhu spárořezů. Podrobně byly řešeny i detaily týkající se výměny střešní skladby nad původní verandou, balkónu, zábradlí a okapní římsy.

+ Zobrazit celý popis